Рівномірний рух матеріальної точки (фізична модель тіла, рохмірами якого в умовах даної задачі можна знехтувати) по колу - такий криволінійний рух (траєкторія, якого крива лінія), у ході якого точка, рухаючись коловою траєкторією, за будь-які рівні інтервали часу проходить однаковий шлях. Рівномірно по колу рухаються, наприклад, кабінки олядового колеса.
Рівномірний рух по колу - періодичний рух, тобто рух, який повторюється через певні рівні інтервали часу. Наприклад, кінчик секундної стрілки годинника. Будь-який періоичний рух характеризується такими фізиними величинами, як період та частота.Період обертання - фізична величина, яка дорівнює часу, за який матеріальна точка, що рівномірно рухається по колу, здійснює один оберт. Період обертання позначається символом \(T\). Одиниця періоду обертання в Інтернаціональній Системі - секунда. Що бвизначити період обертання, слід підрахувати кількість обертів \(N\), здійснених за інтервал часу \(t\), і скористатись формулою:
\(T=\frac{t}{N}\)Обертова частота - фізична величина, яка дорівнює кількості обертів за одиницю часу. Обертову частоту позначають \(n\) і визначають за формулою:
\(n=\frac{N}{t}\)
де \(t\) - час обертання, \(N\) - кількість обертів, здійснених за час \(t\). Обертова частота вимірюється в обертах за секунду (об/с).
Чим більшим є піріод обертання тіла, тим меншою є його обертова чатота, і навпаки. Якщо тіло рівномірно рухається по колу, то за час, який дорівнює періоду обертання, тіло робить один оберт, тобто долає шлях, який дорівнює довжині кола.
Немає коментарів:
Дописати коментар