Шукати в цьому блозі

Робота і потужність електричного струму

При проходженні електричного струму через будь-яке тіло електрична енергія перетворюється в теплову (провідник нагрівається), механічну (електродвигун приводить у рух машини та механізми), хімічну (заряджається акумулятор) тощо, а будь-яке перетворення енергії з одного виду в інший характеризується виконанням роботи. Тобто, електричне поле виконує роботу з переміщення електричних зарядів по провіднику. Роботу електричного струму можна обчислити з формули для обчислення електричної напруги:
\(A=U\cdot I\cdot t\)
де \(A\) - робота електричного струму, \(U\) - електрична напруга, \(I\)- сила електричного струму, \(t\) - час, за який електричний струм проходить по провіднику. За одиницю роботи електричного струму (як і будь-якої іншої роботи) було обрано джоуль (Дж), який дорівнює роботі, що виконується електричним струмом силою 1 А при напрузі 1 В протягом 1 с.
Щоб охарактеризувати швидкість виконання роботи, користуються поняттям потужності, яка дорівнює роботі, що виконується за одиницю часу. Потужність електричного струму позначають літерою \(P\). Тому 
\(P = \frac{A}{t}\)
Потужність електричного струму можна визначити за іншими формулами:
\(P=\frac{A}{t}=\frac{U\cdot I\cdot t}{t}=U\cdot I\) 

Немає коментарів:

Дописати коментар